See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dataskyddsombudstjänster 2024
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i upphandling som avser dataskyddsombud som tjänst till Falu kommun och Säter kommun koncern i syfte att uppfylla det lagstadgande kravet på dataskyddsombud enligt EU:s dataskyddsförordning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Dataskyddsombudstjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93061:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet