2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kolposkop med kamera
Beskrivning: Kolposkop med kamera Kolposkop är ett specialmikroskop med vars hjälp en särskilt utbildad gynekolog granskar livmodertappens yta. Läkaren kan då se cellförändringar och se var hen ska ta vävnadsprov, så kallade biopsier.
Intern identifierare: RS 2024-05065
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33164100 Kolposkop
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000