276447-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skidor – Längdskidpaket, skidtillbehör och skidvalla
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLängdskidpaket, skidtillbehör och skidvalla
BeskrivningFörsvarsmakten har årligen behov av längdskidor, skidtillbehör och skidvalla. Med längdskidpaket, skidtillbehör och valla avses i denna upphandling följande: Längdskidor, bindningar, stavar och pjäxor Vallningsutrustning (sickel, rollar, järn, kork och borstar etc. Skidvalla.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37411120 Skidor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113624:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37411000 Vintersportutrustning, 37411100 Skid- och snowboardutrustning, 37400000 Sportartiklar och -utrustning