276478-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Plastprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper, plast och non-food
Referensnummer: AK 21.103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19520000 Plastprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av papper, plast och non-food produkter
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser förbrukningsvaror inom papper, plast och non-food med tillhörande dispensers.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33761000 Toalettpapper, 33762000 Pappersnäsdukar, 33763000 Pappershanddukar, 33764000 Pappersservetter, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39513200 Bordsservetter
II.2.4.