276496-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Defibrillator
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Prehospital övervakningsutrustning och defibrillatorer
Referensnummer: RS/212166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182100 Defibrillator
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är indelad i två (2) grupper och omfattar fyra (4) typer av defibrillatorer:
Grupp 1
·    Typ 1    Prehospital defibrillator samt övervakningsutrustning,
·    Typ 2    Intrahospital defibrillator,
·    Typ 3    Halvautomatisk defibrillator.
Grupp 2
·    Typ 4    Halvautomatisk enkel defibrillator.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33182100 Defibrillator, 33123210 Apparatur för hjärtövervakning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar utrustning med tillbehör och förbrukningsmaterial samt option på serviceavtal.