2. Förfarande
Förfarande
Titel: Körkortsutbildning
Beskrivning: Sölvesborgs kommun inbjuder er att lämna anbud på körkortsutbildning behörighet B för elever inskrivna på nationella program vid Gymnasieskolan Furulund i Sölvesborg. Elevantalet beräknas till ca 180 elever per läsår. Halva antalet elever ska utbildas under höstterminen och andra halvan under vårterminen.
Intern identifierare: BUN 2024/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80411000 Trafikskoletjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generella krav