Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmställ,
Referensnummer: 2021-001370
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35811100 Branduniformer
II.1.4.
Kort beskrivning
Södertörns brandförsvarsförbund (Sbff) inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen Larmställ. Upphandlingen omfattar larmställ avsedda för rökdykning för räddningstjänst.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18444110 Hjälmar, 18800000 Skodon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Allmän information
Södertörns brandförsvarsförbund (Sbff) inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen av Larmställ och hjälmar till sin personal. Upphandlingen omfattar larmställ avsedda för rökdykning och räddningstjänst och ska användas av samtliga brandmän inom Sbff. Offererade larmställ ska komplettera och passa ihop med befintliga plagg i nuvarande sortiment. Upphandlingen omfattar även upprättande av webbshop samt tillgång till hjälp vid utprovning av kläder m.m.