Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: UH-2021-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Dals-Eds kommun, Melleruds kommun och Dalslands miljö- och energiförbund inbjuder er att lämna anbud på konsulttjänster inom revisionsområdet. Uppdraget avser sakkunniga till revisorerna för granskning av styrelse, nämnder och beredningar, samt sakkunniga biträden till lekmannarevisorerna för granskning av det kommunala bostadsbolaget AB Melleruds bostäder,. Upphandlingen avser även valbara auktoriserade revisorer enligt aktiebolagslagen kapitel 9.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen