276543-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster åt Destination Halmstad AB
Referensnummer: DHAB 2021/00056
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att lämna anbud på Destination Halmstads upphandling för städtjänster till Destination Halmstads lokaler, fördelat på två anbudsområden:
A - Kontorslokaler
B - Teaterlokaler
Vi söker avtal med leverantörer som kan tillgodose våra unika behov, bl.a. nattstädning mellan kvällens föreställning och morgonens aktiviteter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen