Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskriftstjänster
Referensnummer: 21-427-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79571000 Utskick
II.1.4.
Kort beskrivning
Gislaveds kommun tillsammans med Värnamo, Gnosjö och Vaggeryds kommuner samt kommunalförbundet Samverkan Återvinning och Miljö har behov av en leverantör som kan erbjuda utskriftstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79571000 Utskick, 79824000 Tryckning och distribution, 79999200 Fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
4 år, månadsvis