276590-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggteknisk projektledning – Projektledare Gata, VA och Bro
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektledare Gata, VA och Bro
BeskrivningÖrebro kommun inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för konsulttjänst i form av projektledning för små och medelstora ny- och ombyggnadsprojekt inom gata, VA och bro enligt förutsättningar och villkor i detta förfrågningsunderlag.
Intern identifierareTos 1789/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000