Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lokalvårds- och fönsterputstjänster för Polisregion Stockholm polisområde Norr, Sörentorp och Söder
Referensnummer: 918-A195.738/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvårds- och fönsterputstjänster för Polisregion Stockholm polisområde Norr, Sörentorp och Söder
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 221 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen