See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Möbler och inredning till hemlik miljö 2023
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i upphandlingen Möbler och inredning till hemlik miljö 2023. Med möbler för hemlik miljö avses möbler för kategorierna: • Sovrum/vilrum • Arbetsplats • Vardagsrum/personalrum/allrum/ gemensamhetsutrymme där hemlik miljö anses lämplig • Kök/matplats • Badrum • Hall/entré • Barnavdelning • Utemöbler
Föregående meddelande: 4004-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39140000 Möbler för hemmet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Falu kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80688:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39141000 Köksmöbler, 39142000 Trädgårdsmöbler, 39143000 Sovrumsmöbler, matsalsmöbler och vardagsrumsmöbler, 39143100 Sovrumsmöbler, 39143120 Sovrumsmöbler utom sängar och sängkläder, 39143200 Matsalsmöbler, 39143300 Vardagsrumsmöbler, 39144000 Badrumsmöbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39151000 Diverse möbler, 39153000 Konferensmöbler, 50850000 Reparation och underhåll av möbler
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Borlänge kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80688:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avesta kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80688:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Hedemora kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80688:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Säter kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80688:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Ludvika kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80688:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Gagnef kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80688:Lot:7