Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom revisionsområdet
Referensnummer: KS-2021-124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Säffle kommun inbjuder er att lämna anbud på uppdraget som sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av styrelse, nämnder och beredningar, samt till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag. Auktoriserad (alt. godkänd revisor) till kommunens företag för lagstadgad revision inklusive PM till revisionsberättelse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar;
Sakkunniga biträden till kommunens förtroendevalda revisorer för revision av kommunens nämnder och styrelser.Sakkunniga biträden till lekmannarevisorerna i kommunens företag.Auktoriserad (alt. godkänd revisor) till kommunens företag för lagstadgad revision inklusive PM till revisionsberättelse.Sakkunniga biträden till de förtroendevalda revisorerna i eventuellt kommande kommunalförbund eller annat interkommunalt samarbete.Revision av förvaltade fonder, föreningar och EU-projekt