27674-2020 - PlaneringSverige-Kristianstad: Glass
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dialogmöte kring glass
Referensnummer: 2019-O002246
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15555100 Glass
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne har kontinuerligt en ambition att uppmuntra till utveckling och nytänk inom sina olika inköpsområden. Nu är Region Skåne sugna på Glass, eller rättare sagt leverantörer som kan erbjuda nya intressanta glasskoncept. Vi ser framför oss god glass, hållbar glass eller glass med nytt innehåll. Glassen till våra patienter får gärna produceras i vårt närområde och ingen blir ledsen om glassen är skånsk. Vi vill uppmuntra även mindre företag att delta.
Region Skåne vill gärna ta del av dina synpunkter och tankar, vi skulle uppskatta om du hade möjlighet att komma till ett möte där vi avser att presentera våra tankar men är som sagt lika intresserade av dina synpunkter.
Agenda för eftermiddagen är en kort presentation om vad offentlig upphandling är, hur Region Skånes behov ser ut samt dialog med er kring spännande produkter.
Plats: Dockplatsen 26, Malmö
När: 31 januari kl 13.00-15.00
Vänligen inkom med din anmälan senast 28 januari till amelie.akesson@skane.se.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen