Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för rekryteringstjänster
Referensnummer: FOI-2021-310
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för rekryteringsstöd vid FOI. Behovet gäller samtliga förekommande personalkategorier. Avrop från ramavtalet kan omfatta hela eller delar av rekryteringsprocessen samt genomförande av second opinion och personbedömningstester. Det ska också vara möjligt att avropa bemanning av konsult för löpande rekryteringsstöd under en kortare eller längre sammanhängande period.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen