276749-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Daglig städning
Referensnummer: UH-2021-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf avser att upphandla lokalvårdstjänster.
Uppdraget omfattar:
— regelmässig lokalvård (daglig städning) av Löfs lokaler
— golvvård, mattvätt, stolstvätt samt fönsterputsning (optioner)
Upphandlingens värde är uppskattat till 3 000 000 SEK exklusive moms.
Utvärdering av anbud kommer, på grund av semestertider, att påbörjas från och med vecka 32 (2021).
Välkomna att lämna anbud!
Vänliga hälsningar
Löf
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen