276750-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster (IT)
Referensnummer: Af-2021/00374962
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunikationstjänster inom tele- och datakom. De kommande kontrakten för respektive anbudsområde kommer att ersätta Arbetsförmedlingens nuvarande kontrakt för kommunikationstjänster inom tele- och datakom.
Upphandlingen är indelad i två anbudsområden:
Anbudsområde 1: Nätverkstjänster
Anbudsområde 2: Operatörstjänster och terminaler
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 500 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Anbudsområde 2: Operatörstjänster och terminaler
64000000 Post- och telekommunikationstjänster
Se, ansökningsinbjudan