2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförande av drift och underhåll samt eventuella reinvesteringar av vägbelysning i Uppsala län
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en drifts- och underhållsentreprenad. Entreprenaden avser förebyggande och avhjälpande underhåll samt eventuellt förekommande ny- och reinvesteringsarbeten av vägbelysning på allmänna vägar i Uppsala län. Entreprenaden kan även innebära kompletteringar av anordningar samt andra tjänster av drift- och underhållskaraktär.
Intern identifierare: KOM-417926
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45316110 Installation av vägbelysning
Ytterligare klassificering (cpv): 34993000 Vägbelysning, 50232100 Underhåll av gatubelysning, 65320000 Drift av elektriska anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Utförande av drift och underhåll samt eventuella reinvesteringar av vägbelysning i Uppsala län