276791-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter KS 2024/34
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter KS 2024/34
BeskrivningUpphandlingen avser tekniska konsulter för Älmhults Kommun och Älmhultsbostäder inom följande delområden: 1 ekologi och biologi 2 arkitektur 3 bygg 4 konstruktion 5 el 6 vvs, ventilation och kyla 7 styr och övervakning 8 mark 9 buller och vibration 10 trafik och parkering.
Intern identifierareKS 2024/34
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSVARSFÄLT
BeskrivningEnligt upphandlingsunderlaget.
Intern identifierare2024/341-1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelObligatoriskt krav
Intern identifierareKS 2024/34-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelInformation
Intern identifierareKS 2024/34-3