2. Förfarande
Förfarande
Titel: 27 m Passagerarfartyg
Beskrivning: Upphandling av nybyggnad av passagerarfartyg för Tjörns Hamnar AB
Föregående meddelande: 640474-2023
Intern identifierare: 23/25
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34512100 Färjor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 1