276801-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning – Värmekameror
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVärmekameror
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av värmekameror. Upphandlingen är indelad i två delområden: -Delområde 1, Värmekameror för invändig scanning -Delområde 2, Värmekameror för utvändig scanning
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVärmekameror för invändig scanning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120079:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35111510 Brandbekämpning, handverktyg, 38651000 Kameror
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVärmekameror för utvändig scanning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120079:Lot:2