2. Förfarande
Förfarande
Titel: Destruktion av sekretessavfall
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tjänsten hämtning och destruktion av sekretessavfall. Sekretessbelagt material består till största del av papper. Anbudsgivaren ska ansvara för hämtning/tömning, ta med sig de fyllda kärlen och samtidigt ersätta dessa direkt med tomma kärl.
Intern identifierare: 598/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Destruktion av sekretessavfall