Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Låssmedstjänster med tillhörande material
Referensnummer: UH-2019-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar låssmedstjänster av olika komplexitet och försäljning av låssmedsmaterial i anbudsgivarens butik.
De kommuner & organisationer som omfattas av upphandlingen är: Skellefteå kommun, Norsjö kommun, Norsjölägenheter AB, Skelleftebostäder AB, Skelleftebuss AB och Skellefteå Industrihus AB och Västerbottensteatern AB.
Syftet och målet med upphandlingen är att säkerställa beställarnas behov av låssmedstjänster under avtalstiden som utförs professionellt och med hög service mot beställarna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98395000 Låssmedstjänster, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen