Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektörer konsulttjänster inom ventilation
Referensnummer: FN 2019/00409-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal ventilationskonsulter
I uppdraget ingår projektledning från förstudie till utförandefasens överlämnande till beställare med samordning och utförande, framtagning av tekniska beskrivningar och ramhandlingar vid upphandlingar, upprättande av bygghandlingar, utredningar samt konsultativt förhållningssätt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen