2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknadsdialog gällande pendelbåtstrafik i Stockholms län på linje 80 (E50)
Beskrivning: Trafikförvaltningen är måna om att få ta del av marknadens erfarenheter, tankar och förslag gällande hur upphandlingen och affären bör genomföras och struktureras. Marknadsdialogen kommer att fokusera på upphandlingen av linje 80 (inklusive eventuell sträckning Täby-Ropsten), men inspel och synpunkter på pendelbåtstrafiken som helhet uppskattas likaså.
Intern identifierare: TN 2024-0202
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60600000 Transport på vattenvägar