277026-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Markskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll entreprenadområde 6 Industrilandskapet
Referensnummer: UH-2017-43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll av entreprenadområdet 6 Industrilandskapet i Norrköpings kommun.
Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder året runt på bland annat gator, gång- och cykelvägar, broar, konstbyggnader och parkanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77314000 Markskötsel, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning, 77313000 Parkskötsel, 77300000 Trädgårdstjänster, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen