277029-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Entreprenad - Tofta 391 - Kasernbyggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenad - Tofta 391 - Kasernbyggnad
BeskrivningUpphandling av entreprenad avseende en ny Kasernbyggnad inom Tofta Garnison på Gotland. Kasernbyggnad för boende och utbildning av värnpliktiga samt kontorsplatser för befäl och chefer.
Intern identifierare2543/2024
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000