2. Förfarande
Förfarande
Titel: Komponenter till andningsskydd
Beskrivning: Komponenter till andningsskydd avseende Umeåregionens brandförsvar. Vi har för avsikt att anskaffa reservdelar till befintliga andningsskyddsutrustning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118864:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35111100 Andningsapparater för brandsläckning