2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av växelmaterial till Lana och Södra vägen
Beskrivning: Stadsmiljöförvaltningen ansvarar för cirka 17 mil spårväg, inkluderat cirka 250 växlar inom Göteborgs stad. Avsikten med upphandlingen är att köpa växlar till kommande projekt i anläggningen. För mer information, se bifogade bilagor
Intern identifierare: N400U26-8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34940000 Järnvägsmateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 34941000 Räler och tillbehör till dessa, 34941600 Spårkorsningar, 34941800 Spårväxlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Inköp av växelmaterial till Lana och Södra vägen