Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighets- och förvaltningsförsäkring, Högbo Bruks AB
Referensnummer: KS2018/321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66516000 Ansvarsförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består i kortfattat att leverera och vidmakthålla försäkringar enligt angivna försäkringsformer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 340 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66516400 Allmänna ansvarsförsäkringar, 66518200 Tjänster utförda av försäkringsbolag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen