277131-2021 - ResultatSverige-Växjö: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slam- och spolbilstjänster
Referensnummer: KS 2021-00185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster knutna till slamsugning och spolning med div slamsugningsfordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90400000 Avloppshantering, 90470000 Rensning av avlopp, 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen