Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Persontransport 2018
Referensnummer: STK-2018-427
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av persontransporter med personbil. I uppdraget ingår att ta emot beställning, trafikleda samt genomföra fysiska resor.
Inlämning av elektroniskt anbud
Anbud ska lämnas elektroniskt via www.tendsign.com. Endast elektroniska anbud accepteras.
Samtliga krav, kriterier och frågor ska besvaras.
Support för hantering av upphandlingssystemet, i vilket det elektroniska anbudet lämnas, sker via Visma TendSign på telefonnummer 0771-440 200 eller e-post tendsignsupport@visma.com.
Sista anbudsdag 2018-09-09
Anbudet ska vara upphandlande myndighet tillhanda senast:
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen