2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dokument- och ärendehanteringssystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar system för tre processer: - Dokument-, ärende- och mötesprocessen - Politikerverktyg - Avtalsdiarie/avtalsdatabas Upphandlingen omfattar även två optioner som i så fall blir aktuella i slutet av år 2025: - System för bygglovsprocessen - System för process miljö- hälsa och livsmedel Samtliga dessa funktioner ska tillhandahållas av samma leverantör.
Intern identifierare: KS 2024-00396
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering
Ytterligare klassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000