277187-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tyngre motorfordon – Slambil registrerad för slamsugning och högtrycksspolning.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSlambil registrerad för slamsugning och högtrycksspolning.
BeskrivningUpphandlingen avser en fabriksny komplett slambil registrerad för slamsugning och högtrycksspolning. Fordonen ska ha god framkomlighet och vara fullt funktionsdugliga för slamsugning/ högtrycksspolning för körning på grusvägar och i terräng aktiva vägar.
Intern identifierareSlam- och spolbil
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34144410 Slamsugare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelObligatoriska krav