2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utökning av moduler till befintligt ultraljudsbildlager
Beskrivning: Beställningen omfattar moduler och licenser för utbyggnad av befintligt bildlager syngo Dynamics system. Denna utbyggnad behövs för att möjliggöra full integration med journalsystem Cosmic från Cambio, och kan endast levereras av Siemens Healthcare AB.
Intern identifierare: MT 2024-0022
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000