277250-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning offentliga toaletter och miljöer samt arbetsbodar
Referensnummer: TN 2022-00076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städning av:
- Offentliga toaletter
- Offentliga miljöer
- Städning av arbetsbodar
- Fönsterputs
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen