277312-2019 - ÄndringSverige-KARLSTAD: Arbetskläder för män
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning/Arbetskläder
Referensnummer: 18/135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende utrustning/arbetskläder som omfattar produkter som arbetskläder, arbetsskor, handskar, övriga skyddsprodukter.