Officiellt namn: Stora Tunabyggen Postadress: Box 308 Ort: Borlänge Postnummer: SE-781 24 Land: Sverige Att: Arne Andersson E-post:arne.andersson@tunabyggen.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kv jonas Flerbostadshus.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Borlänge.
Nuts-kodSE312 Dalarnas län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Nyproduktion av bostäder c:a 60 lägenheter i Skräddarbacken i Borlänge. Totalentreprenad i samverkan.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45210000 Byggnadsanläggning, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.