See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Informationsförfrågan avseende Trafikhanteringssystem för färdtjänst och sjukresor
Beskrivning: Syftet med en Request for Information (RFI) är att inhämta värdefull information från marknaden inom området som vi inte känner till. Således inbjuder Trafikförvaltningen samtliga intresserade leverantörer till att besvara publicerad RFI gällande systemstöd av trafikhantering och trafikplanering för färdtjänst och sjukresor.
Intern identifierare: TN 2023-0914
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd