2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biljett och realtidssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser tjänstekontrakt i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Upphandlingens syfte är att anskaffa och implementera en tjänst för biljett- och realtidsinformation med tillhörande hårdvara.
Intern identifierare: IN-IN23-0222
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Biljett- och realtidssystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se kravspecifikation krav 5.1.3, 5.1.4 och 6.12.1