277462-2021 - ÄndringSverige-Ängelholm: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster - El
Referensnummer: KS 2020/502
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utförande av elserviceuppdrag, vitvaruinstallationer inkl tvättstugor och elentreprenader för AB Ängelholmshem, AB Ängelholmslokaler och Ängelholms kommun med förutsättningar enligt Administrativa föreskrifter.
Uppdragen utförs företrädesvis med kvarboende hyresgäster och pågående verksamhet i befintliga husbyggnader. Avhjälpande underhåll ska kunna utföras under årets samtliga arbetsdagar.