See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anestesigas 2026
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av läkemedel på rekvisition och tillhandahållande av doseringsenheter (lån) för Region Skåne.
Intern identifierare: 2025-O000769
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av läkemedel på rekvisition och tillhandhållande av doseringsenheter (lån) för Region Skåne
Intern identifierare: 1814529-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Över tröskelvärde (10) Beskrivning (svenska): Successiva inköp av läkemedel på rekvisition
Intern identifierare: 1814530-1