277510-2016 - PlaneringSverige-Stockholm: Upplysta skyltar och namnskyltar
Förhandsmeddelande
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Inre och yttre skyltar.
II.2.
Typ av upphandling och plats för leverans eller utförande
Sverige. Upphandlingen omfattar Sverige, Danmark, Norge och Finland.
Nuts-kod SE Sverige