Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjurssanering
Referensnummer: 22/00148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal avseende skadedjurssanering. Med skadedjurssanering avses bl.a. sanering och bekämpning av alla förekommande skadedjur som vållar skada, sanitär olägenhet, smittspridning eller obehag i Sollentunahems fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66515000 Skadeförsäkringar, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen