Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 50421100 Reparation och underhåll av rullstolar, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rekonditionering inklusive rengöring och avhjälpande underhåll av medicintekniska produkter samt transport. Rullatorer, gåbord, madrasser, hygienhjälpmedel och diverse hjälpmedel.