Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Centrala utskrifter samt kuvertering
Referensnummer: 3.2.7-2023-7370
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket vill med denna RFI undersöka marknaden som omfattar utskrifts- och kuverteringstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30131200 Kuverteringsmaskiner, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 79500000 Kontorshjälp, 79990000 Diverse företagstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för att undersöka vad marknaden kan erbjuda inför Migrationsverkets behov av att upphandla en tjänst där leverantören skriver ut, kuverterar och postar Migrationsverkets brev. Observera att det inte inkluderar själva postförmedlingstjänsten, där har Migrationsverket i dagsläget PostNord som leverantör.