2. Förfarande
Förfarande
Titel: E-tjänsteplattform
Beskrivning: Lunds kommun konkurrensutsätter sin nuvarande lösning för kommunövergripande e-tjänsteplattform. Kommunen avser att upphandla en e-tjänsteplattform vars syfte är att främja digitala ärendeprocesser för samtliga förvaltningar i kommunen. E-tjänsterna riktar sig både mot medborgare och mot anställda.
Intern identifierare: KS 2025/0209
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000