2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnad Gemla förskola Rev 1
Beskrivning: Nybyggnad av förskola för 160 barn, ca 2000 m² i Gemla, Växjö kommun. Ny fastighet med endel sprängning.
Intern identifierare: 2024-0041
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Nybyggnad Gemla förskola Rev 1- ABT 06
Beskrivning: Totalentreprenad, Nybyggnad av Förskola för 160 barn i Gemla
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandlingens namn- ABT 06
Beskrivning: Nybyggnad av förskola 160 barn i Gemla inkl. markarbeten.