2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal kontinuitetshanteringsutbildning
Beskrivning: Länsstyrelsen avser att skapa ett ramavtal för utbildning inom kontinuitetshantering för representanter från samhällsviktig verksamhet i respektive län. I detta avtal ingår som Beställare Länsstyrelsen Västernorrland samt Länsstyrelsen i Dalarna (202100-2429), Halland (202100-2353), Jämtland (202100-2452), Jönköping (202100-2288), Kalmar (202100-2304), Kronoberg (202100-2296), Skåne (202100-2346), Stockholm (202100-2247), Uppsala (202100-2254), Västerbotten (202100-2460), Västmanland (202100-2411), Västra Götaland (202100-2361), Örebro (202100-2403), Östergötland (202100-2270).
Intern identifierare: 547-4318-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: MALL TJÄNST